Ман Сити застига Ливърпул с нова победа (видео)

Манчестър Сити е на точка зад лидера в класирането на Висшата лига Ливърпул, и с мач по-малко, след като днес успя да спечели срещата си от тридесет и втория кръг срещу Саутхемптън с убедителното 4:1. Яя Туре, Насри, Джеко и Йоветич се намериха сред реализаторите, а само Ламбърт от дузпа вкара за гостите.

Още в първата си атака домакините стигнаха до гол. Във 2-ата минута Силва намери Джеко в наказателното поле, а той бе повален от фонте за дузпа, която бе вкарана от Яя Туре. След положението обаче Саутхемптън заигра по-добре и доминираше в играта. След 20-ата минута обаче Сити отново овладя топката, а за гостите принудително бе заменен Джей Родригес от Джеймс Уорд-Праус.

Сити започна да натиска опонента, но в една контра в 35-ата минута Корк бе повален в наказателното поле от Сабалета и Рики Ламбърт изравни от нова дузпа. В края на това полувреме бяха назначени 4 минути продължение, а Сити вкара цели два гола в този период.

Първо Давид Силва намери Самир Насри за 2:1 след прекрасна многоходова акция на "гражданите", а след това в 49-ата минута Джеко вкара след центриране на Коларов, пропуснато много слабо от вратаря Газанига.

Във втората част на почивката бе заменен Фернандиньо от Хави Гарсия, след като бразилецът получи жълт картон в първото полувреме. Малко след това и Джеко бе заменен от Негредо, а в 77-ата минута Стеван Йоветич замени Силва. Именно Йоветич оформи крайния резултат днес. Това стана в 81-ата минута, когато Навас центрира, Газанига отново пропусна топката и Йоветич взе бърз гол.

В 86-ата минута Туре бе близо до второ попадение на сметката си, когато бе намерен от Насри на добра позиция, но Газанига изби топката в гредата.