Евертън се справи с Фулъм (видео)

Евертън нанесе удар по амбициите на Фулъм да се спаси в елита на Англия, след като днес мърсисайдци успяха да вземат победа с 3:1 от "Крейвън Котидж". След прекрасно първо полувреме Фулъм не осъществи чистите си ситуации пред Хауърд, и в крайна сметка плати цената за това.

В първата част Фулъм си създаде доста положения пред вратата на Евертън, няколко от тях чисти. Най-доброто положение дойде в самия край, когато удар с глава на 17-годишният Дембеле бе спасен от Хауърд.

Втората част бе за Евертън. В 51-ата минута бе записан автогол на Дейвид Стокдейл, когато при един корнер Нейсмит стреля, топката се отклони от Квист, след това от краката на вратаря и влетя в мрежата.

В 71-ата минута Ашкан Дежага изравни с прекрасен удар от далечна дистанция. В 79-ата минута появилият се преди минута Ейдън МакГиди асиситира за гола на Кевин Миралас, а това стана с изключително извеждащо подаване.

В 87-ата минута крайния резултат оформи Нейсмит, който бе намерен на добра позиция пред гола от Бейнс.