Стоук победи Арсенал на Британия (видео)

Стоук Сити успя да победи Арсенал с 1:0 днес на "Британия Стейдиъм" в мач от двадесет и осмия кръг на английската Висша лига. С тази минимална победа артилеристите бяха задържани на 4 точки от върха, след като същевременно Челси надви Фулъм.

В първата част момчетата на Марк Хюз пресираха добре и не позволяваха на топчиите да владеят спокойно топката. Арсенал не успяваше да организира стойностни атаки, а за Стоук Крауч бе изолиран на върха.

Във второто полувреме обаче англичанинът се размина с няколко добри положения - в 52-ата, 53-ата и 65-ата минути. В 75-ата пък Кошчелни атакува Уолтърс в наказателното поле, той копна топката в ръката на бранителя и това бе дузпа, а сам Уолтърс я реализира.

Най-добрия шанс за Арсенал падна в 83-ата минута, когато резервата Йозил стреля към далечния ъгъл на Бегович.