Арсенал изхвърли Тотнъм от ФА Къп (видео)

Два гола в двете полувремена между Арсенал и Тотнъм позволиха на "артилеристите" да продължат към четвъртия кръг на най-старото състезание във футбола. След 2:0 поражение на "Емирейтс Стейдиъм" днес Тотнъм напуска състезанието, а головете днес вкараха Касорла и Росицки.

Друга добра новина за Арсенал е завръщането на Месут Йозил в игра. Днес той се появи в 75-ата минута за Микел Артета.

Срещата днес започна много отворено и ситуациите се редуваха пред двете врати. Адебайор, Ериксен, Гнабри и Уолкът пропускаха възможности, докато не се стигна до 31-ата минута ,когато Гнабри навлезе от десния фланг към дъгата на наказателното поле, пусна топката през отбраната за включилия се от ляво Касорла, а той със силен удар матира Лорис.

В 62-ата минута пък Томаш Росицки вкара втори гол, когато отне топката на центъра от Дани Роуз, който бе последния човек преди Юго Лорис и допусна фатална грешка. Росицки пробяга разстоянието до наказателното поле, изчака Лорис да легне и копна топката над него за 2:0.

Домакините завършиха срещата с 10 човека срещата днес, защото след трите смени на Арсен Венгер Тио Уолкът получи травма и бе изнесен на носилка. От друга страна пък Йозил се върна в игра и се отчете с един опасен удар за малкото време на терена.