Евертън прегази Куинс Парк Рейнджърс във ФА Къп

Евертън показва прекрасната форма от Висшата лига на Англия и в най-стария футболен турнир в света - ФА Къп. Днес "карамелите" посрещнаха Куинс Парк Рейнджърс в мач от третия кръг на ФА Къп и домакините се разправиха с 4:0 със своя опонент. Близо до хеттрик днес беше изпадналият в немилост нападател Никица Йелавич.

Рос Баркли откри резултата днес в 34-ата минута, когато след атака с много подавания Овиедо намери добре младия англичанин и с десния си крак той уверено матира Жулио Сезар. В 44-ата минута Йелавич вкара втори гол за Евертън след фантастичен удар от далеч.

В 68-ата минута Йелавич удвои сметката си, а отново асистент бе Овиедо с прецизен пас. В 76-ата минута Шеймъс Коулман вкара един от станалите редовни за десния бек попадения тази година. Той също вкара феноменален гол от далеч, не оставяйки никакви шансове на Сезар.