Стоук създаде проблеми на Евертън (видео)

В двадесетия кръг на Висшата лига на Англия Стоук Сити прие Евертън и успя да поведе в срещата, преди "карамелите" да се завърнат до 1:1 в самия край на един изнервен мач. Лейтън Бейнс донесе точката в това гостуване чрез дузпа в 92-ата минута, разгневявайки максимално домашните фенове.

До полувремето Кевин Миралас бе най-близо до откриване на резултата, макар Стоук да доминираше в по-голямата порция от тази част. Асаиди и Крауч имаха своите положения за домакините.

В 50-ата минута именно Асаиди откри, а това стана след апел на домакините за дузпа, след което той просто не остави шанс на Тим Хауърд за реакция с мощен шут. Миралас пропусна нов шанс за гол в 68-ата минута, последва пропуск пред Баркли. В 91-ата минута обаче Пенант извърши нарушение срещу Озмън в наказателното поле и Лейтън Бейнс бе там да реализира от бялата точка за 1:1.