Тотнъм убедителен срещу Стоук (видео)

Тотнъм прие Стоук Сити в мач от деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините се разправиха с 3:0 срещу един състав на Стоук с много проблеми. Роберто Солдадо от дузпа, Муса Дембеле и Аарън Ленън вкараха попаденията за тима от "Уайт Харт Лейн".

Тотнъм започна добре и след няколко пропуска на Солдадо и Адебайор се стигна до гол. Това стана в 37-ата минута, когато Адебайор спечели дузпа след акробатично изпълнение, след което топката се удари в ръцете на Шоукрос. Солдадо вкара от бялата точка.

В 65-ата минута Дембеле получи топка от Адебайор, премина през Н'Зонзи и матира Бегович по земя. 4 минути след това и Ленън вкара, когато Ериксен и Адебайор комбинираха в центъра, нападателя с късмет подаде на крилото, който от воле вкара красиво.