Суарес с уникален рекорд в победата над Норич

Луис Суарес стана единственият футболист в историята на Висшата лига, който вкарва на 3 пъти хеттрик на свой опонент. Днес в победата на Ливърпул над Норич с 5:1 Суарес за трети път вкара хеттрик на този отбор и така постави този рекорд в лигата. Всъщност, четири попадения в мача бяха на името на уругваеца.

Още в 15-ата минута Суарес откри, когато вкара един от най-красивите гола за сезона, шокирайки Джон Руди от далечна дистанция. В 29-ата минута Филипе Кутиньо намери Суарес за нов гол, отново с красиво отиграване на трудната топка.

В 35-ата минута Суарес изигра ново красиво попадение. Той бе намерен от Стърлинг, преодоля Фер и матира Руди отново. Последното попадение дойде в 74-ата минута, когато уругваецът намери ъгъла на безпомощен Джон Руди отново. След отпускането на Ливърпул и гостите стигнаха до своето попадение, което вкара Брадли Джонсън. След това обаче Суарес пък асистира за последното попадение - на Стърлинг за 5:1.