Саутхемптън в Топ 3 с нова впечатляваща победа (видео)

Саутхемптън продължава да задържа мястото си на върха във Висшата лига на Англия, след като днес в поредния тринадесети кръг тима прие Хъл Сити Тайгърс и успя да надиграе своя опонент категорично с 4:1. Голове днес за домакините вкараха Шнайдерлин, Ламбърт, Лалана и Дейвис.

Морган Шнайдерлин откри резултата днес, когато в 16-ата минута се възползва от гол-линията, намерен от Рики Ламбърт. Нападателя пък вкара от дузпа в 30-ата минута, а 7 минути по-късно Адам Лалана вече даде ясно да се разбере на къде отиват нещата за Хъл. Капитанът пое топката далеч от вратата, премина от ляво, навлезе през отбраната в наказателното поле и матира Харпър по прекрасен начин.

В 55-ата минута Яя Сагбо върна гол за гостите. В края на мача пък Натаниел Клайн напредна от дясно и центрира за Бен Дейвис по земя, а той овладя и отново матира Харпър за да достигнат "светците" до 4 поредни домакински победи - само на малко от рекорда за Саутхемптън, който е 5, поставен през 1999-та.