Юнайтед с четвърта поредна победа - над Фулъм (видео)

Уейн Рууни бе в центъра на прожекторите днес, след като бе замесен във всички 4 гола в победата на неговия Манчестър Юнайтед на гости на Фулъм с 3:1. След като асистира за първото попадение, той организира и втория гол, а сам вкара третото попадение в перфектно полувреме за Юнайтед. Във втората част пък удар на Кацаниклич се отклони от Рууни и влетя в мрежата на Де Хеа.

Още в 9-ата минута Ван Перси намери Рууни в лявата част на наказателното поле, а той изчака Валенсия да се включи и го намери на чиста позиция за 1:0. В 20-ата минута Аднан Янузай изведе Ван Перси в наказателното поле, а без подготовка той заби със страховит удар топката в близкия ъгъл на вратаря. Само 2 минути след това Ван Перси асистира на Рууни, след като прокара топката през краката на Аморебиета и я предостави на гол-линията за англичанина и 3:0.

На почивката Дейвид Мойс направи 3 промени, за да съхрани някои от играчите си и така Клевърли, Евънс и Рафаел бяха заменени от Кагава, Смолинг и Фелаини. Така обаче Юнайтед стана твърде предсказуем, и домакините бяха по-силния отбор във второто полувреме. Те обаче достигнаха до единствено попадение в 65-ата минута, когато удар на Алекс Кацаниклич се отклони от шпагата на Рууни в далечния на Де Хеа ъгъл.