Тотнъм би Хъл след продължения и 18 дузпи (видео)

Хъл Сити Тайгърс бе близо до четвърт-финалите в Капитал Уан Къп, след като днес тима гостува на Тотнъм в четвъртия кръг на състезанието. След 1:1 в редовното време, Хъл не само се върна след гол пасив в мача, но при издействаните продължения успя да вкара отново, но надъхан Хари Кейн изпрати двубоя на дузпи, където Тотнъм надделя.

В 16-ата минута днес Гилфи Сигурдсон откри, когато бе намерен от Кайл Ноутън на удобна позиция и разстреля с мощен шут Якупович. Хъл отговори в 35-ата минута, когато Елмохамади пробва Фридел.

В 53-ата минута вратарят обаче регистрира автогол, когато опита да избие едно центриране на Елмохамади. Нескопосаната намеса изглеждаше невъзможна за извършване. В 78-ата минута Хари Кейн се появи за Тотнъм и набързо направи мача свой, но късметът не му се усмихна в началото. Първо младежът вкара в 83-ата минута, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на Дефоу преди атрактивния завършек на Кейн.

В 94-ата минута пък младокът нацели гредата от далечно разстояние с прекрасен удар. Така мачът продължи, а в 99-ата минута Пол МакШейн вкара с глава след един корнер. Това не бе всичко днес, защото Хари Кейн бе решен да обърне нещата в полза на своите. В 108-ата минута след многото злополучни опити той се разписа с добър удар с левия крак от позиция извън наказателното поле, като така спечели възможността Тотнъм да победи на дузпи. Те се развиха по следния начин:

1. Сигурдсон заби топката в ъгъла на вратата за 3:2
2. Брад Фридел спаси удара на МакЛийн и запази резултата за Тотнъм
3. Дефоу отново намери ъгъла на вратата за 4:2
4. Хъл върна един гол чрез Куин, който силно стреля в средата, пласирайки топката в тавана на мрежата - 4:3
17. Уокър намери ъгъла на вратата за 10:9
18. Елмохамади стреля слабо и Брад Фридел спаси с крака - Тотнъм на четвърт-финал