Страхотен Саутхемптън надви Фулъм

"Светците" от Саутхемптън продължават с изключителния си поход във Висшата лига на Англия с поредна победа - днес срещу Фулъм с 2:0. Днес представянето на гостите от Фулъм бе изключително безгръбначно в пълен контраст с последната среща за Бербатов и компания.

Саутхемптън започна мача много агресивно и до края не си позволи да даде никакъв шанс на своя опонент. Още в 5-ата минута Стекеленбург трябваше да спасява своите, а той бе и най-добрият играч за Фулъм в срещата.

В 20-ата минута след един корнер, изпълнен от Уорд-Прауз, Джей Родригес отклони с глава към далечната греда, където Рики Ламбърт се бе изплъзнал от Бербатов и спокойно насочи с глава топката в мрежата. В 35-ата минута Ламбърт нацели гредата след удар от границата на наказателното поле. В 43-ата нападателят пък асистира за голът на Джей Родригес, когато Лалана центрира от ляво, а Ламбърт с глава насочи топката на гол-линията, където в мрежата я вкара отново с глава Родригес.

Второто полувреме продължи в същия дух. Фулъм никога не показа желание да достигне дори до едно попадение. В 60-ата минута Стекеленбург спаси нов удар на Ламбърт. В 69-ата Родригес стреля опасно със странична ножица, изпълнена перфектно. Повече голове, обаче, не паднаха в този мач.