Суарес с първи хеттрик за сезона - срещу УБА (видео)

Луис Суарес вкара първия хеттрик в настоящата кампания на Висшата лига, макар да пропусна по-голямата част от сезона до момента. Това стана днес в победата на Ливърпул на "Анфийлд" над Уест Бромич Албиън с 4:1. Последното попадение за мърсисайдци вкара Стъридж, а Джеймс Морисън от дузпа вкара почетен гол за гостите.

В 12-ата минута дойде първия гол на уругваеца днес. Той овладя, премина през Якоб, пусна топката през краката на Олсон като го заобиколи, и след това матира Майхил. В 17-ата минута Суарес удвои. Тук Сисоко центрира за гол с глава. От този момент Суарес започна да действа твърде егоистично в опит да достигне 3 гола. Това донякъде лиши отбора от голове, но нападателя на още няколко пъти бе близо до попадения.

В 55-ата минута той все пак вкара отново, когато Джерард фалцира прекрасна топка в наказателното поле, а уругваеца игра с нея на близката греда с глава. В 59-ата минута Стъридж натресе гредата със страховит удар. В 66-ата Морисън реализира отсъдената дузпа за гостите и върна попадение, а 10 минути по-късно Стъридж вкара редовното си попадение по изключително красив начин, прехвърляйки Майхил.