Ман Сити с победа на гости на Уест Хем (видео)

Манчестър Сити успя да победи с 3:1 Уест Хем Юнайтед днес в мач от осмия кръг на Висшата лига на Англия. За победата днес вкараха Серхио Агуеро на два пъти и Давид Силва, като само Рикардо Важ Те успя да върне попадение във втората част. С победата Сити се връща в Топ 4, където до момента бе Саутхемптън.

Сити не започна убедително и позволи на Уест Хем да пробва Харт преди 10-ата минута, но след краткия натиск, изразен в 2 атаки, Серхио Агуеро откри в 16-ата минута. Аржентинецът матира Яскелайнен след подаване на Фернандиньо и едно хубаво залъгващо движение на Негредо.

Уест Хем отново опита да наложи превес, и Рикардо Важ Те опита няколко далечни удара до края на полувремето, но "гражданите" задържаха топката все повече. Така втората част тотално принадлежеше на гостите, макар миг отпускане да донесе гол за "чуковете".

Още в 51-ата минута Агуеро удвои. Той спечели пряк-свободен удар от ляво, и от там Силва центрира отново за главата на Агуеро и 2:0. В 58-ата минута новата краткотрайна преса на домакините успя, и то с какво изпълнение. След атака, в която бяха замесени Даунинг, Рат и Морисън, топката попадна в Рикардо Важ Те, който със задна ножица намери далечния ъгъл на Харт.

В следващата атака на Сити Негредо нацели напречната греда в опит отново да успокои срещата за своите. Това обаче отново направиха Силва и Агуеро в 80-ата минута. Агуеро изигра прекрасно ситуацията, подавайки с пета топката на пътя на испанеца, който я завъртя далеч от Яскелайнен.