Евертън напредва с нова победа (видео)

В осмия кръг на Висшата лига на Англия Евертън прие Хъл Сити Тайгърс и успя да се справи с прекрасно представящият се опонент днес, побеждавайки с 2:1. След попадение на Кевин Миралас днес домакините излязоха напред, но изравнителен гол на Сагбо върна интригата, преди решаващото попадение на Пиенаар във втората част.

Още в 8-ата минута Леон Озмън центрира в наказателното поле, където Миралас откри. В 30-ата минута Сагбо вкара красив гол, забивайки топката в ъгъла на вратата след подаване от Соне Алуко, който само преди миг бе почти осакатен от влизане на Гарет Бари. В 45-ата минута Бейнс спаси от гол-линията друг удар на Сагбо.

Второто полувреме отново бе по-силно за домакините, що се отнася до всеки компонент от играта. След почти 70% владение обаче атаката не работеше добре. В 56-ата минута в игра за Озмън се появи Пиенаар, който вкара с първото си докосване на топката. Кевин Миралас центрира и Пиенаар от воле откри сметката си за сезона.

В 77-ата минута резервата Аруна Коне нацели гредата след центриране на Коулман, а до края видяхме доста грубости от двата отбора, както и жълти картони за Бейнс, Хъдълстоун и Бари.