Дузпи носят успех на Евертън над Ювентус

Ювентус стигна трудно до равенство - 1:1 в контролата срещу Евертън. Двубоят бе от турнира "Гинес"и се игра в Сан Франсиско, САЩ. Още в 6-ата минута Евертън стигна до гол, който обаче бе отменен заради засада. В 27-ата минута Мароне направи сериозен пропуск, след като от близо не успя да уцели вратата. Малко по-късно Артуро Видал стреля много силно от воле, но топката мина на сантиметри от вратата. В 42-ата минута  Евертън бе близо до гола, като удар с глава на Стоунс се отби от гредата.

В крайна сметка се стигна до 61-ата минута, когато Миралас получи кълбото по десния фланг, финтира защитник на противника и с прекрасен удар в близкия ъгъл не остави шансови на вратаря - 1:0 за "карамелите". Все пак в 80-ата минута и Юве стигна до попадение. Грешка в защитата на Евертън позволи топката да стигне до Асамоа, който с прекрасен удар в далечния ъгъл бе точен за 1:1. В крайна сметка мачът завърши наравно и победителя трябваше да бъде определен с дузпи. При изпълненията от бялата точка англичаните показаха по-здрави нерви и победиха с 6:5 точни удара.