Арсенал с победа в Нагоя (видео)

Арсенал взе трета победа в предсезонното си турне. След първите две победи в Япония, сега последва и 3:1 срещу Нагоя Грампус. В този мач отново видяхме изключително представящият се до момента Оливие Жиру, който вкара шестото си попадение за турнето до момента. Местният любимец Рио Мияичи вкара дузпа, а Тио Уолкът добави гол преди домакините да вкарат почетно попадение.

Още в 3-ата минута Жиру вкара след прекрасно центриране на Росицки. В средата на първата част нападателя отново бе замесен, когато подаде на Мияичи в наказателното поле, но пасът бе пресечен с ръка от противник. Това бе дузпа и младокът застана зад топката, реализирайки за 2:0.

Днес впечатлиха и много млади играчи за Арсенал. Резервата Гнабри например, в един момент с финтово движение елиминира два противника и стреля мощно от далеч, само за да го разделят милиметри от красив гол.

След това пък 16-годишният Гедион Залалем намери Тио Уолкът с прекрасен пас за третото попадение. Гол за домакините вкара Яно, след като бе намерен от корнер от Танко. Тук видяхме неразбирателство между ветераните Саня и Мертезакер, но публиката бе доволна от това.