Кристъл Палас се класира за Висшата лига (видео)

Стана известен носителят на третата виза за място във Висшата лига на Англия. Това е отборът на Кристъл Палас, който преодоля във финала на плейофите на Чемпиъншип Уотфорд с 1:0. Независимо от игровото преимущество на Палас през второто полувреме, в редовните 90 минути на "Уембли" гол не падна. Победителят трябваше да бъде определен с помощта допълнителните полувремена и евентуално с дузпи.

Но в края на първите 15 минути Заха, за когото този ма бе последен с екипа на Палас, спечели за своя отбор 11-метров наказателен удар. Ветеранът Кевин Филипс от "бялата точка" успя да преодолее бившият страж на Арсенал Мануел Алмуния за 1:0.

Всички опити на възпитаниците на Джанфранко Дзола да бъде избегнато поражението не се увенчаха с успех. Така Кристъл Палас начело с Йън Холуей се класира за Висшата лига на Англия.