Челси надви Евертън в последния кръг (видео)

Фернандо Торес и Хуан Мата неутрализираха гол от Стивън Нейсмит в победата на Челси над Евертън днес в последния кръг от Висшата лига на Англия. Срещата, завършила при 2:1 за домакините, не предложи нищо особено на фона на останалите срещи в кръга, но любопитни моменти не липсваха.

Още в 7-ата минута след една контра-атака Демба Ба стреля от ръба на наказателното поле. Хауърд не успя да улови топката и Мата добави за 1:0. Евертън се амбицира да върне това попадение и го направи бързо.

В 14-ата минута Аничебе пребори с физика Кейхил и Коул и асистира за Стивън Нейсмит, който прекрати голова суша от 20 мача.

Следващото попадение дойде в 76-ата минута, когато Виктор Моузес свали една топка за Фернандо Торес и всичко бе решено.