Ман Сити с победа над Рединг (видео)

Манчестър Сити успя да вземе победа като гост на Рединг в предпоследния кръг от Висшата лига на Англия днес. 2:0 обаче далеч не описва събитията на терена, като момчетата на Найджъл Адкинс може да са щастливи, че не завършиха с далеч по-лоша загуба тази среща.

Още преди 10-ата минута "гражданите" имаха поне 5 добри положения за откриване на резултата, а колеги от английските издания вече даваха думата си за поне 5 гола във вратата на Рединг. Това обаче не стана. Редица положения не донесоха гол и така се стигна до 40-ата минута, когато вездесъщият Алекс МакКарти се срина и допусна гол. Серхио Агуеро действа добре след подаване на Милнър в наказателното поле и вкара.

Второто полувреме двата отбора не предложиха толкова интересни моменти в атака, както в първата част, но все пак в края на мача Давид Силва намери Един Джеко за второто попадение.