Рио вкарва за изпращането на Фърги и Скоулс (видео)

Манчестър Юнайтед посрещна Суонзи Сити в последното си домакинство за кампанията, като срещата завърши при резултат 2:1 за домакините. Този мач се оказва последен за Сър Алекс Фъргюсън и Пол Скоулс пред домашните фенове и емоционалните фенове показаха подобаваща подкрепа днес. Денят бе специален и за Рио Фърдинанд, който вкара първи гол от 5 години насам. Попадението го направи 20-ят реализатор за Юнайтед през кампанията - нов рекорд за английския футбол.

Манчестър Юнайтед доминираше през по-голямата порция от срещата, но Суонзи действаше опасно във всяка своя контра. Давид Де Хеа спаси на няколко пъти вратата си, преди 39-ата минута, когато Чичарито се възползва от грешка в отбраната на гостите и вкара.

Началото на втората част бе силно за Суонзи. Мичу изравни в 49-ата минута, когато Нейтън Дайър центрира от дясно, а нападателя надигра Джоунс за добър завършек на ситуацията. Юнайтед натисна след попадението и напълно овладя мача, но голът се бавеше. Типично за "червените дяволи" трябваше да се стигне до самия край и победния гол.

В 87-ата минута Ван Перси центрира от корнер, Видич докосна топката в опит да играе с глава, но кълбото попадна близо до Рио Фърдинанд в наказателното поле, където с мощно воле той оплете мрежата на Тремел, след което отпразнува подобаващо попадението.