Дейвид Мойс с победа в последното си домакинство (видео)

Евертън прие Уест Хем Юнайтед в предпоследния кръг от Висшата лига на Англия днес в един мач, който ще е последният домакински двубой за Дейвид Мойс, за който стана ясно, че поема Манчестър Юнайтед от следващата кампания. Сега той се раздели с домашните фенове на карамелите с победа 2:0.

Още в 6-ата минута Кевин Миралас откри резултата. Бейнс стартира от ляво и подаде на Фелаини в центъра, а той намери Пиенаар. Крилото пусна топката за нападателя, който не сбърка. В 24-ата минута Миралас отново впечатли, преминавайки през няколко играча на гостите и стреля, топката бе отклонена от Аничебе, но Яскелайнен спаси по невероятен начин.

Второто попадение дойде в 60-ата минута - Гибсън подаде перфектно към Миралас, който финтира и стреля, топката се отклони от бранителя Колинс и прехвърли Яскелайнен. Евертън доминираше през целия мач, но малко след попадението се отпусна и гостите създадоха няколко положения пред Анди Керъл. Резултатът не се промени обаче.