Тотнъм се върна за равен срещу Челси (видео)

Тотнъм успя да вземе точка от дербито на "Стамфорд Бридж" срещу Челси в поредния кръг от Висшата лига на Англия. Необичайно силно за белите от Лондон се представи Емануел Адебайор, който вкара и асистира при крайния резултат 2:2. Оскар и Рамирес се разписаха за домакините.

Още в 11-ата минута Гари Кейхил отклони една топка от корнер, центрирана от Мата, за Оскар, който откри. В 26-ата минута обаче Емануел Адебайор сътвори страхотен гол, който заслужава да се види. В 39-ата минута Фернандо Торес се представи добре на фланга, намирайки Рамирес за новото попадение на Челси.

През втората част Челси започна силно и пропусна няколко златни възможности. Тотнъм започна да печели увереност с всяка минута и достигна до своето. В 80-ата минута Адебайор се справи добре да намери Гилфи Сигурдсон, който изравни отново. Голът даде крила на гостите и Челси трябваше да трепери до края, но резултатът не се промени.