Арсенал и Юнайтед не се победиха (видео)

В поредния кръг от Висшата лига на Англия Арсенал посрещна шампионът Манчестър Юнайтед в опит да вземе трите точки от новокоронясаният отбор на "Червените дяволи". След като поведе в резултата чрез гол от засада обаче бившият артилерист Робин ван Перси върна гол от дузпа за крайното 1:1.

Още във 2-ата минута Томаш Росицки изведе Тио Уолкът в удобна позиция за гол и англичанинът реализира. Страничният съдия обаче пропусна да отбележи засадата, в която се намираше Уолкът. След изнервено полувреме и много картони се стигна до 44-ата минута, когато Саня сбърка срещу Ван Перси и в опит да се поправи извърши нарушение в наказателното поле. Холандецът застана зад топката и реализира за 1:1.

През втората част гостите изглеждаха далеч по-добре и бяха по-опасният отбор, но резултатът не се промени след ситуации пред Валенсия, Ван Перси и Нани, повечето от които изработени с прекрасни подавания от Уейн Рууни.