Тотнъм с пълен обрат над Сити (видео)

При завръщането си от контузия Гарет Бейл вкара и асистира за пълния обрат на своя Тотнъм над Манчестър Сити в поредния кръг от Висшата лига на Англия. След като "гражданите" поведоха с 1:0 в първата част, домакините се върнаха до 3:1 благодарение на Бейл и Дефоу, който не се бе разписвал от преди нова година.

Още в 5-ата минута Джеймс Милнър центрира добре за Самир Насри и резултатът бе открит. Тотнъм така и не влезе в срещата до края на полувремето, но Сити не материализира няколко ценни възможности за гол.

През втората част Андре Вилаш-Боаш прибегна до няколко промени и това веднага даде резултат. В 75-ата минута Гарет Бейл получи топка в наказателното поле и я пусна успоредно на гол-линията за Демпси, който вкара за 1:1.

В 79-ата минута резервата Джърмейн Дефоу бе намерен от друг влязъл като смяна играч - Люис Холтби. Нападателя финтира Венсан Компани и вкара красиво за обрата. В 82-ата минута третата смяна Том Хъдълстоун асистира на Бейл за красивото му копване над Джо Харт.

Така ако Манчестър Юнайтед успее да победи Астън Вила утре, "Червените дяволи" ще си гарантират титлата.