Юнайтед победи Стоук на Британия (видео)

В поредния 33-ти кръг от Висшата лига на Англия Манчестър Юнайтед гостуваше на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" и гостите успяха да победят днес с 2:0. Головете за "червените дяволи" донесоха Майкъл Карик и Робин ван Перси, като холандецът сложи край на най-дългата голова суша в кариерата си след повече от 10 мача без гол.

Още в 4-ата минута Майкъл Карик се възползва от едно разбъркване след корнер и успя да открие. В 14-ата минута Уейн Рууни, който в този мач игра до Карик в средата на терена, пробва рефлексите на Бегович от далечно разстояние. До повече голове обаче не се стигна през първата част.

В 66-ата минута Уейн Рууни подаде на Ван Перси в наказателното поле, холандецът финтира Уилкинсън и бе повален, след което вкара дузпата си. 5 минути по-късно Кенуайн Джоунс и Неманя Видич се сблъскаха в наказателното поле на Юнайтед, но реферът остана безмълвен. В игра за домакините се появиха Оуен и Крауч, но резултатът до края не се промени.