Берба вкара за победата над Тотнъм (видео)

В едно от лондонските дербита на Висшата лига днес Тотнъм прие Фулъм и гостите успяха да спечелят срещата с минималното 1:0. Голът вкара българският нападател на "котиджърс" Димитър Бербатов, а той не отпразнува попадението си поради престоя в градския съперник преди години.

Първото полувреме премина под ръководството на Тотнъм, а положения имаше пред Бейл, Сигурдсон и Дембеле. Бербатов и Дежага отвърнаха на свой ред в края на полувремето, но като цяло Фулъм се придържаше към дефанзивните действия и се справяше отлично.

В 52-ата минута Дежага намери Рийдер на фланга и той центрира ниско, а Бербатов вкара на близката греда. Гостите започнаха да търсят още голове и в 58-ата минута Хангеланд бе близо до гол.

Не след дълго Тотнъм върна притежанието на топката и опита да върне попадението, а Бейл и Дефоу имаха своите шансове. В самия край Дефоу бе намерен на метър от гол-линията от Бейл, който проби по десния фланг, но нападателят нацели Марк Шварцер.