Юнайтед загуби Фил Джоунс

Победата на Манчестър Юнайтед над Рединг с 2:1, която обезпечи класирането на „червените дяволи" за четвъртфиналите в Купата на Англия, бе помрачена от контузията на полузащитника Фил Джонс. Играчът получи травма на глезена малко преди почивката, което наложи смяната му с Луиш Нани и сега Фил очаква резултатите от медицинските изследвания.

Джоунс сега рискува да пропусне срещата-реванш от осминафиналите на Шампионската лига против Реал Мадрид на 5 март. Както е известно, англичанинът беше под въпрос и за първия мач заради проблеми с прасеца, но се възстанови и се справи добре със задълженията си в срещата на „Бернабеу".

„Ще видим ситуацията във вторник. Вече е ясно, че това е травма на глезена и аз не мога да си представя, че той ще играе в събота. По-късно ще разберем от колко време се нуждае за възстановяването си", заяви Сър Алекс.