Юнайтед пак бие, Гигс пак чупи рекорди (видео)

Райън Гигс вкара гол в 21-ви сезон поред и стана единственият играч, който вкарва гол във всеки един от сезоните на Висшата лига. Това стана в победата над Евертън днес на "Олд Трафорд" с 2:0, като сега Юнайтед има 65 точки на върха в лигата, 12 пред втория Ман Сити. 65 точки е абсолютен рекорд на тима на този етап от кампанията.

Още в 13-ата минута легендата Райън Гигс вкара с прецизен удар с десния си крак топката, предоставена в наказателното поле от Робин ван Перси. Кълбото се отклони от страничната греда и премина гол-линията.

След попадението домакините се отпуснаха и гостите имаха шанс за голове на свой ред. Тук се проявяваше Давид Де Хеа, но Юнайтед натисна отново в края на първата част и отново вкара. Рууни предостави топката на Рафаел в центъра на терена, а десния бек изведе по изключителен начин Робин ван Перси, който финтира вратаря и стреля точно.

Втората част бе проведена рутинно и Юнайтед спечели мача.