Арсенал напред във ФА Къп, драматична победа над Брайтън (видео)

Четвърти кръг на ФА Къп противопостави Брайтън и Арсенал, а домакините изиграха прекрасен двубой, успявайки на два пъти да се върнат в срещата и да изравнят на именития си съперник от елита на Англия. Макар и отслабен, съставът на "артилеристите" успя драматично да надделее в сблъсъка с гол в последните минути за 3:2.

Още в 17-ата минута Оливие Жиру вкара след смъртоносна контра на Арсенал. В 34-ата минута Ашли Барнс изравни след грешка на Шчесни. Впрочем, в 30-ата минута Брайтън бе вкарал топката в мрежата, но сигнал за засада правилно отмени попадението.

В 57-ата минута отново Жиру изведе своите напред с прекрасен гол след пас на Диаби, а 5 минути по-късно Улоа върна резултата на 2:2. Барнс центрира по перфектен начин и Улоа се хвърли с глава, за да изравни резултата.

До края на срещата инициативата бе в Арсенал и в 85-ата минута резервата в тази среща Тио Уолкът блесна отново и реши всичко за своите.