Арсенал смачка Уест Хем (видео)

Днес Арсенал трябваше да изиграе мач от 23-ят кръг на Висшата лига на Англия, приемайки Уест Хем на своя "Емирейтс". Домакините не започнаха уверено и допуснаха гол, но след страхотен обрат във втората част тима разби своя опонент с 5:1.

Гостите започнаха силно, и след близо 100%-тови положения в 15-ата и 16-ата минути Арсенал се пропука и в 18-ата Джак Колисън вкара от воле. Само след 4 минути обаче Джак Уилшър намери Лукаш Подолски и той стреля прекрасно от далечно разстояние за да изравни. В 41-ата минута Рамзи спаси своите след удар на Нолан.

В 47-ата минута Тио Уолкът изигра хитър корнер, за да асистира на Жиру за обрата - 2:1. В 53-ата минута Подолски намери Касорла за прекрасен гол. След това германеца асистира и на Уолкът в 54-ата минута, а в 57-ата той направи трета асистенция, отново за Жиру. Тук вече темпото на игра намаля, но към края на мача "артилеристите" тръгнаха и за нов гол, особено след като се разкри, че добавеното време ще е от 12 минути.

Уолкът и Касорла пропуснаха добри шансове в продължението и резултатът не се промени повече.