Демба Ба дебютира с два гола за Челси, напред във ФА Къп (видео)

Челси успя да постигне пълен обрат на гости на Саутхемптън в третия кръг на ФА Къп, след като изоставаше с 1:0, тима успя да достигне до 5:1 и две от попаденията вкара новият нападател Демба Ба. Само 35 минути трябваха на Ба да се разпише, а 7-милионният нападател изпревари рекордната покупка Торес за достигане на първо попадение с 3 месеца.

В 22-ата минута Джей Родригес овладя на границата на наказателното поле и матира Рос Търнбул по хладнокръвен начин. Демба Ба вкара на празна врата в 35-ата минута след добра игра на Хуан Мата. Виктор Моузес оформи обрата в продължението на първата част с красив гол от воле.

В 52-ата минута Бранислав Иванович надскочи всички в полето за нов гол след центриране на Мата. Демба Ба вкара второто си попадение в 61-ата минута, когато Азар прокара една топка през краката на защитник и намери нападателя. В края на срещата резервата Франк Лампард вкара от дузпа.