Чичарито и Ван Перси с по два гола за разгромна победа на Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед започна новата 2013-а година с убедителна победа с 4:0 като гост на Уигън. В началото на срещата двата тима дълго време не успяваха да създадат голови ситуации. След половин час игра "червените дяволи" се добраха до добра ситуация, след като Ван Перси стреля от фаул, Ал Хабси изпусната топката, а след това Евънс и Гигс не успяха да пратят кълбото в мрежата на Уигън.

Все пак в 36-ата минута Юнайтед стигна заслужено до гол. Евра получи топката в наказателното поле и стреля, Ал Хабси спаси, но при добавката Ернандес откри резултата - 0:1. Три минути преди края на първта част Чичарито открадна топката в половината на домакините и пусна към Ван Перси. Холандецът финтира Рамис и с хубав техничен удар удвои преднината на своя тим. Малко преди края на първата част Ернандес вкара нов гол, който не бе зачетен поради засада.

Wigan Athletic v Manchester United - Premier League

В 59-ата минута домакините успяха да пратят топката във вратата на Юнайтед, но попадението не бе признато поради засада. Така се стигна до 63-ата минута, когато при разбъркване в наказателното поле на Уигън, а Чичарито се ориентира най-добре при тази ситуация и успя да реализира нов гол във вратата на съперника и по този начин направи резултатът класически.

Hernandez and Van Persie help United thump Wigan - Football - Premier League

В 82-ата минута реферът реши да не покаже червен картон на резервата на Юнайтед Крис Смолинг, който събори пред наказателното поле откъсващия се Аруна Коне. Две минути преди края на мача Ван Перси реализира нов гол след пас Дани Уелбек и по този начин оформи крайното 4:0.