Вила се дъни у дома, Стоук и Саутхемптън си вкараха 6 гола (видео)

Астън Вила продължава с трагичната си форма в английската Висша лига, като изглежда нищо не се подобрява в тима, който сега загуби и от Уигън и то у дома си с 3:0. Същевременно Стоук Сити се пребори мъжки за равенство срещу Саутхемптън след като бе и с човек по малко - 3:3.

Уигън успя да се възползва от бавното начало на домакините от Вила. В 3-ата минута Иван Рамис реализира, а следващите две попадения отново дойдоха рано, но във втората част. В 52-ата и 56-ата минути Емерсън Бойс и Аруна Коне реализираха за победата.

Стоук Сити междувременно се намираше в тежка ситуация у дома си срещу Саутхемптън. На полувремето тима губеше с 3:1 след голове на Рики Ламбърт, Джей Родригес и автогол на Анди Уилкинсън. За Стоук Кенуайн Джоунс вкара в първата част.

С началото на второто полувреме вкара Матю Ъпсън , но Стивън Н'Зонзи бе изгонен в 71-ата минута. Въпреки това в самия край на срещата Питър Крауч асистира на Камерън Джером за изравнителното попадение и 3:3.