Стоук и Евертън не се победиха (видео)

Стоук Сити продължи добрия си рекорд у дома без загуба, след като извоюва мъжки равенство с Евертън днес в пореден кръг от Висшата лига на Англия. Срещата завърши при резултат 1:1, като домакините изоставаха, но вкаралият си автогол Шоукрос се реабилитира с асистенция за попадението на своите.

В 36-ата минута Райън Шоукрос нямаше късмет след центриране на Пиенаар. Евертън бе затиснал домакините в последните 10 минути и голът бе въпрос на време, но защитникът не действа съсредоточено в ситуацията. В следващата си атака Бейнс сътвори добро положение за Озмън, но той стреля неточно, когато трябваше да реши нещата за своите.

В 52-ата минута Шоукрос предостави дълга топка за Кенуайн Джоунс, който вкара с мощен удар с глава.