Бенитес: Ще се радвам, ако Торес продължи да вкарва
Н. Гавазов
Наставникът на Челси Рафаел Бенитес след победата като гост на Съндърланд с 3:1 в среща от 16-я кръг на Висшата лига на Англия отбеляза увереността, която е демонстрирал Фернандо Торес, превръщайки се в главен герой на мача. Както е известно, испанският национал, който струва 50 милиона паунда на „аристократите", оформи своя втори дубъл в рамките на тази седмица - най-напред два пъти порази вратата на Нордселанд в Шампионска лига, а сега Фернандо огорчи два пъти „черните котки", плюс това се замеси при попадението на Мата.
Един от своите голове Торес вкара от дузпа и трябва да признаем, че изпълнението на нападателя беше много уверено. Бенитес не скри радостта си от това, че неговият план сработва, а нападателя на отбора най-накрая си повярва.
„Отборът игра добре и създаваше голови положения за Торес, особено през първото полувреме. Ние проявихме характера и класата, които притежаваме. Доказахме, че може да създаваме положения за гол, а Фернандо може да ги вкарва", заяви след мача Бенитес.
„Продължаваме да побеждаваме, а отбора тренира много добре. Вие може да видите на какво сме способни, когато вярваме в себе си. Фернандо е един от тези играчи. Той знае какво искам от него. Играчите в този отбор много добре се познават един друг, поради това, ако правим нещата правилно, тогава ще получим допълнителна увереност, а с нея може да покажем своята класа и това ще ни носи победи", каза още наставника на Челси.
„Според мен, хубаво е, че той демонстрира увереност и се зае със задачата да бие дузпата. Имаме трима, които изпълняват 11-метрови наказателни удари и всичко зависи от конкретния момент - играчите сами решават кой да бие. Трябва да ви кажа, че сега видяхме истинския Фернандо, притежаващ една голяма увереност в себе си. Той все повече вярва в собствените си сили и същото се отнася за тима. Ще се радвам, ако той продължава да вкарва голове", завършва Бенитес.
Сподели
