УБА изпревари Челси

Уест Бромич продължава с блестящото си представяне от началото на сезона, постигайки четвърта поредна победа в шампионата на Висшата лига на Англия, което се случи за последно през 1980 години. Жертва на възпитаниците на Стив Кларк този път стана Съндърланд, който се готвеше да развие своя успех срещу Фулъм от миналия кръг и при домакинството си на „дроздовете" днес.

Золтан Гера в 30-ата и Шейн Лонг минута преди края на първото полувреме осигуриха комфортна преднина на гостите. „Черните котки" се нуждаеха от половин час за да дадат резултатен отговор чрез Крейг Гарднър, който върна надеждите на домакините с удар от свободен удар и не без помощта на Фортуна.

УБА върна статуквото с помощта на спорна дузпа изпълнена успешно от Ромелу Лукаку. Три минути преди края на редовното време Стефан Сесиньон направи 2:3, но това беше единственото, което успяха да направят домакините, тъй като по време на техния щурм Форчън оформи крайното 2:4.

С тази победа УБА се изкачи на трето място, изпреварвайки тима на Челси, който утре среща Манчестър Сити.