Ливърпул с класика, Нюкасъл се изложи (видео)

Отборът на Ливърпул прие Уигън в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като днес мърсисайдци спечелиха с 3:0 домакинството си. Добър мач изигра Луис Суарес, който вкара две от попаденията. Същевременно Нюкасъл прие Суонзи у дома си, но гостите успяха да надделеят в срещата с 2:1, а попадението на домакините дойде в последната секунда от Демба Ба.

Суарес вкара първото си попадение в 47-ата минута, когато заби от близо топката, подадена от Стърлинг в ъгъла на вратата. В 58-ата минута Хосе Енрике асистира по прекрасен начин отново за уругваеца, а в 66-ата минута самият Енрике вкара от близо.

Нюкасъл бе наказан от Мичу в 58-ата минута, като високият нападател използва главата си добре в ситуацията. В 87-ата минута Де Гузман удвои и мачът стана сигурен за гостите, но все пак Демба Ба върна попадение в края.

Така Суонзи и Ливърпул се покачват в горната половина на класирането.