Ливърпул взе точка от Стамфорд Бридж (видео)

Отборът на Челси прие Ливърпул в пореден кръг от Висшата лига на Англия и най-интересната среща днес завърши при резултат 1:1. Двата отбора играха сравнително равностойно с домакински превес в началото и последваща доминация на гостите за достигане на равенството.

Още в 20-ата минута Джон Тери вкара след доставена от Мата топка и мачът започна да се развива добре за домакините. Макар Ливърпул по статистика да владееше повече в следващите минути, те не създаваха нищо с топката до второто полувреме.

Луис Суарес материализира владението в 73-ата минута, след един корнер. Джейми Карагър отклони топката на главата на Суарес и той вкара от метър с глава. До края на мача Ливърпул имаше шансове да спечели срещата, като в един момент Суарес излезе сам срещу Чех, но вратарят надигра.