Нюкасъл и Ливърпул не се победиха в юбилея на Джерард (видео)

Стивън Джерард изигра своя мач номер 600 в кариерата си в Ливърпул, което е правено само от 10 човека преди него. В срещата си на гости на Нюкасъл Ливърпул успя да се върне само до точка, след като изоставаше с гол - 1:1. Това поставя мърсисайдци на 12-та позиция, а Нюкасъл е почти в горната половина на таблицата.

Домакините поведоха в края на първата част чрез Йохан Кабайе. Той завърши страхотно една топка от Хатем Бен Арфа, който преодоля категорично Стърлинг и Хосе Енрике по фланга.

През втората част гостите заиграха по-добре и имаха няколко шанса за гол. До 60-ата минута Ливърпул владееше почти 80% от времето топката, а Суарес затрудни на няколко пъти Крул. В 67-ата минута той успя да вкара красиво. В 70-ата минута невероятен пропуск пред вратата на Нюкасъл не реши мача.

В 84-ата минута Фабрисио Колочини бе изгонен за изключително лошо влизане в краката на Суарес.