Стоук разочарова Ман Сити (видео)

Отборът на Стоук Сити прие Манчестър Сити в пореден кръг от Висшата лига на Англия днес, а крайният резултат бе 1:1. Домакините от Стоук поведоха рано в срещата чрез Питър Крауч, а трябваше новакът Гарсия да връща попадение за своите. Двете попадения паднаха в първата част на срещата.

В 15-ата минута след корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, Питър Крауч овладя и успя да намери топката, вкарвайки я в мрежата на Джо Харт. В 35-ата минута Хави Гарсия се възползва от асистенция на Карлос Тевес, като откри сметката си за тима. Голът бе абсолютно заслужен с оглед играта, а Гарсия вкара с глава.

До полувремето Ман Сити можеше да води, но това не се случи, като всъщност не стана и през втората част. Тима използваше всички приоми за атака, включително контрата, но така и не се получи попадение за гостите. Дори след влизането на Силва и Джеко късметът на "гражданите" не се промени.