Ван Перси порти дузпа, но вкара 3 гола за победа на Юнайтед (видео)

Саутхемптън прие Манчестър Юнайтед в трети кръг от Висшата лига на Англия и в срещата, завършила при резултат 2:3 Робин ван Перси пропусна да отбележи от дузпа. Двата тима допуснаха голове от дефанзивни грешки, а пропусналият наказателния удар за Юнайтед нападател вкара на 3 пъти и се реабилитира за грешката си на своите.

Още в 16-ата минута Рики Ламбърт откри изненадващо за домакините, след като надскочи Рафаел. 8 минути по-късно Антонио Валенсия центрира добре за Ван Перси, който спря топката на гърди в наказателното и стреля без грешка.

През втората част отново домакините напреднаха в резултата. В 55-ата минута Морган Шнайдерлин вкара след грешка на Евра, а Ван Перси не успя да изравни от дузпа в 69-ата минута. В края на срещата обаче той се добра до цели две попадения - в 87-ата и в 92-ата минути, за да донесе победата на Юнайтед.