Сити обърна светците и взе първи точки (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити започна новия сезон във Висшата лига с доста трудна домакинска победа. На своя "Етихад Еъруейс Стедиъм" "гражданите" стигнаха до обрат срещу отбора на Саутхямптън и записаха първа победа с 3:2, макар до средата на втората част да изоставаха в резултата с 1:2.

EPL; Sergio Aguero, Manchester City v Southampton

В 7-ата минута тежка контузия получи голмайсторът на тима за изминалия сезон - Серхио Агуеро. Нисичкият аржентинец напусна терена на носилка, а на негово място се появи Един Джеко.

Manchester City's Sergio Aguero

След четвърт час игра домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Тевес в наказателното поле. Зад топката застана Силва, който обаче би  несериозно и вратарят на гостите спаси.

Soccer - Barclays Premier League - Manchester City v Southampton - Etihad Stadium

Все пак пет минути преди края на първата част Насри изведе Тевес в полето, нападателят овладя топката и моментално шутира в близкия ъгъл - 1:0. При това попадения останаха съмнения, че аржентинецът е бил в положение на засада.

Тевес

В 55-ата минута Силва нацели греда. Само 120 секунди по-късно Саутхемптън стигна до изравнителен гол. Появилият се преди секунди на терена - Ники Ламбърт се разписа с точен удар от около 15 метра. Кошмарът за Сити се засили в 68-ата минута, когато друга резерва - Стивън Дейвис направи резултата 1:2, след като завърши точно брилянтна контраатака на „светците".

Samir Nasri

В оставащите минути Манчестър Сити наложи шампионски натиск, който моментално даде резултат. Един Джеко изравни в 72-ата минута, а малко по-късно Самир Насри с удар от 10 метра вкара за крайното 3:2.