Дрогба прати Челси на финал за ФА Къп

А. Франгов

С късен гол на Дидие Дрогба Челси обърна Арсенал и победи с 2:1 в полуфинален мач за Купата на Англия. Момчетата на Гуус Хидинк успяха да постигнат обрат, след като Тео Уолкот откри резултата в 18-та минута. Киърън Гибс проби отдясно и подаде на Уолкот, който стреля, топката се удари в ръката на Ашли Коул и влезе във вратата на Петър Чех.

"Сините" реагираха като ужилени и логично стигнаха до изравняване на резултата. В 31-та минута Анелка нацели напречната греда, а две минути по-късно Флоран Малуда изравни. Той изпревари Ебуе и препарира Фабиански за 1:1. Победният гол за Челси вкара Дидие Дрогба, който се възползва от неразчетено излизане на Фабиански.

Така Челси ще срещне победителя от двойката Манчестър Юнайтед - Евъртън, които играят утре и ще бъдат предавани пряко във Futbol ТV.