Уест Хем на крачка от завръщане във Висшата лига на Англия (видео)

Първият участник в плейофният финал за влизане във Висшата лига на Англия стана Уест Хем, който убедително надигра Кардиф. Както е известно, в редовния сезон на Чемпиъншип „чуковете" заеха третото място на три точки от първия Рединг и на два пункта от втория в класирането Саутхямптън.

Тимът на Сам Алардайс удивително леко премина през полуфинала, побеждавайки Кардиф като гост с 2:0, а тази вечер и като домакин с 3:0. Кевин Нолан откри резултата в 15-ата минута, възползвайки се от суматоха в малкото наказателно поле на съперника и с глава откри. Малко преди почивката Рикардо Ваш Те се разписа за 2:0, а крайният резултат бе оформен секунди преди края на мача, когато влезлият като резерва Ники Мейнар бе изведен сам срещу вратаря и не се поколеба да направи резултата класически.

По такъв начин, Уест Хем си запази билета за „Уембли", където на 19 май ще се изправи срещу Бирмингам или Блекпул, които са другата полуфиналната двойка.