Стоук Сити не позволи на Арсенал да победи (видео)

Отборът на Стоук Сити прие Арсенал в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като домакините поведоха в срещата, само за да допуснат изравнителен гол от Робин ван Перси, и срещата да завърши при резултат 1:1. Ван Перси събра 28 попадения във Висшата лига и уверено крачи към топреализаторската награда в Англия.

Още в 10-ата минута Питър Крауч вкара с глава след центриране на Матю Етерингтън. Само 5 минути по-късно Робин ван Перси вкара от 1 метър, след брилиантно центриране на Томас Росицки. В атаката на Арсенал тук добра работа свърши Йоси Бенаюн, който изигра добра среща като цяло.

До края на срещата Арсенал притежаваше по-голяма част от владението на топката, но пропуски на Росицки и Бенаюн лишиха тима от голове. На другата врата разконцентриран Камерън Джером не се възползва от добрите си положения. В крайна сметка Арсенал избяга от Нюкасъл на третата позиция, а Стоук се покачи с едно място - сега е 13-ти за сметка на Норич, който играе по-късно днес.