Уигън попиля Нюкасъл в едно полувреме (видео)

Отборът на Уигън отново показа нещо впечатляващо у дома си, като този път домакините приеха претендента за топ 3 Нюкасъл. Уигън се разправи с гостите си в едно полувреме - първото, като тогава тима нанесе 4 безответни попадения до края резултатът остана 4:0, гостите просто нямаха отговор.

Всичко започна в 13-ата минута с едно чудесно центриране на Емерсон Бойс. Той намери Виктор Моузес в наказателното, който само я бутна с глава в мрежата. 2 минути по-късно Моузес отново вкара. Този път Босежур центрира прекрасно. В 36-ата минута Шон Малоуни вкара след акция по фланга. Той навлезе по диагонала и по земя прати топката в далечния ъгъл.

Головата серия завърши асистентът за третия гол - Франко Ди Санто. От далечно разстояние в добавеното време на първата част той изстреля добър удар с парабола, който матира Тим Крул. С тази загуба Нюкасъл остава на 4-то място с 62 точки, а Уигън излиза на 15-ата позиция с 37.