Евертън с категоричен успех на Гудисън Парк (видео)

П. Пенков

Евертън продължи добрата си серия, след като победи Фулъм с категоричното 4:0 пред собствена публика в среща от 36-я кръг от английската Висша лига. Първото попадение на "Гудисън Парк" падна в 7-та минута, когато карамелите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Погребняк игра с игра в наказателното поле на Фулъм. Никица Йелавич застана зад бялата точка и без проблеми преодоля Марк Шварцер.

8-минути по-късно Маруан Фелани засече центриране от корнер на Стивън Пиенар и удвои преднината за домакините. Минута преди края на първата част Йелавич направи резултата класически, като отново Пиенар се записа с асистенция за попадението. Точно час след първия съдииски сигнал мърсисайдци отбелязаха четвъртото си попадение. Както при останалите попадение Стивън Пиенар отново беше замесен, като отново той асистира на Тим Кейхил за 4:0.

След категоричния успех Евертън остават седми с актив от 51 точки, докато Фулъм са девети с шест точки по-малко.