Скучно равенство между Арсенал и Челси (видео)

Отборът на Арсенал прие Челси в пореден кръг от Висшата лига на Англия, като домакините не успяха да се възползват от отслабената постройка на "сините" в дербито, и срещата завърши при резултат 0:0. С поделените точки Арсенал събира 65, а Челси 58, като по този начин остава на 6-ата позиция в класирането. Нюкасъл е 5-ти с 59 точки за момента.

До полувремето, а и след него домакините бяха по-добрия отбор, като с доста пропуски се отличи Робин ван Перси днес. В 14-ата минута капитанът нацели гредата след едно добро подаване от Уолкът, като го направи и втори път преди края на полувремето - в 42-ата.

През втората част домакините отново имаха повечето шансове, особено към края на срещата, когато се активизираха за победа. В крайна сметка и късметът изигра своята роля, но голове днес не паднаха.