Юнайтед напредна в борбата за титлата - победи Блекбърн (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед излезе на 5 точки пред Манчестър Сити в класирането на Висшата лига на Англия, след като "Червените дяволи" гостуваха днес на Блекбърн. Гостите не успяха да издържат в защита до края на мача и два късни гола позволиха на шампиона да победи с 2:0, усложнявайки ситуацията за тима на Роберто Манчини.

Първата част мина без интересни положения, а Юнайтед владееше повече топката. През втората част бе отменен гол на Педерсен преди попаденията на Юнайтед. Всъщност, имаше сигнал секунда преди той да нанесе своя удар, който премина във вратата.

Така се стигна до гол в 81-ата минута. Антонио Валенсия навлезе по диагонала и от доста малък ъгъл простреля по невероятен начин Пол Робинсън. Изключително попадение. 5 минути по-късно вкара и резервата Ашли Йънг, като неговото попадение не отстъпваше по класа. Със завъртане той постави топката точно до гредата на Пол Робинсън.